Ucieczka z domu. Co to jest coworking?

18 grudnia 2016

Jeśli ktoś jest freelancerem, pracuje zdalnie, prowadzi jednoosobową firmę to może mieć poczucie denerwującej samotności i pracy w domu, gdzie wszystko jednak rozprasza. Rozwiązaniem może być modny obecnie coworking.

Coraz więcej osób swoje obowiązki zawodowe wykonuje z domu. W dobie internetu lokalizacja naszego stanowiska pracy nie jest już problemem i może być praktycznie wszędzie. Wiele zawodów obecnie tak wygląda, że praktycznie można siedzieć w szlafroku przy własny kuchennym stole. Możliwości jest tutaj wiele i spokojnie można na tym dobrze zarabiać.

Praca w domu a komfort

Niestety jak wiadomo w domu nie zawsze mamy odpowiednie warunki, by się dobrze skoncentrować. Dzieci, pies, żona czy mąż. Często istnieje przekonanie, skoro siedzisz w domu to możesz coś innego zrobić, wiele rzeczy może nas rozpraszać i odciągać od naszej kluczowej sprawy. Tak pojawiać się będą błędy w pracy. Nie każdy tez chce ciągle siedzieć w domu sam, dlatego właśnie taka potrzeba społeczna może również zachęcić nas do zmiany trybu życia, przebywanie samotnie może wpływać źle na nasze samopoczucie. Na prace przeznaczać będzie trzeba często wiele czasu i potem już wieczorem i tak nie uda się nigdy wyjść. Skoro nie mamy kiedy się rozerwać, w pracy nie ma się do kogo odezwać to nasza praca marzeń może się stać szybko naszym więzieniem.

Coworking – osobno, ale wspólnie

Dla takich osób opcją będzie właśnie coworking a więc praca wspólnie w jednym pomieszczeniu z wydzielonymi stanowiskami pracy, gdzie jednak każdy pracuje na swój rachunek i wykonuje wyłącznie zadania dla siebie. Idea taka ma przede wszystkim na celu zaktywizowaie innych do tego, by nawiązywać kontakty społeczne, nawet jeśli pracujemy sami i nie musimy mieć nikogo więcej obok.

Oprócz tego dla wielu osób ma być to szansa na to, by nieco bardziej zorganizować sobie pracę. W domu taka praca bez ram etatu może się okazać bardzo trudna, dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób na tą kwestię zwraca uwagę i stara się sprawdzać jak to dokładnie wygląda. Przez coworking można nakreślić sobie ramy, których potem już będzie trzeba się trzymać.

Praca w domu

Jest więc kilka czynników, które solidnie uzasadniają coworking i nie powinniśmy się mu dziwić. Widać doskonale, że są już takie sytuacje, w których będzie się on dobrze sprawdzał i dla niektórych może być świetną opcją na zmianę przyzwyczajeń, dlatego warto to wziąć pod uwagę. W dużych miastach funkcjonuje już coraz więcej biur, które taką pracę są w stanie nam zaoferować i dlatego nie ma problemu z tym, by taką aktywność rozpocząć.

To może Cię zainteresować