Niszczarki – na co zwrócić uwagę przed kupnem

22 lipca 2016

Bezpieczeństwo w trakcie pracy Tutaj wydaje się, że świetnie sprawdzą się urządzenia marki Fellowes, które mają między innymi system Safe Sense oraz Safety Lok.

Pierwszy z nich odpowiada za zatrzymanie pracy noży, gdy dotknie się szczeliny wejściowej. Drugi natomiast ma chronić przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia. Inni producenci także starają się wprowadzać różnorakie rozwiązania nowoczesne. Miedzy innymi pojawiają się zabezpieczenia silnika przed przegrzaniem czy odcięcie prądu w momencie, gdy papier się zablokuje. Jakość W tym miejscu warto patrzeć na takie elementy jak: - noże – jeśli będą one dobrej jakości to powinny radzić sobie nie tylko z papierem ale także ze spinaczami czy zszywkami.

W niektórych urządzeniach mamy około 5 lat gwarancji, ale niektórzy producenci dają nawet 20 lat i to znak jakości - napęd noży powinien być obudowany - zastosowane przekładnie z kołami zębatymi powinny być przygotowywane z tworzywa sztucznego, które będzie się charakteryzowało dobrą jakością.

Może być stosowana utwardzona stal węglowa - separatory powinny być dobrze wykonane i projektowane - silniki powinny się charakteryzować odpowiednią mocą i wytrzymałością. Po okresie nieaktywności powinny się one wyłączyć, chodzi o to, by nie marnowały one dużo prądu.

wygląd niszczarki

Przyjemną wartością dodaną w przypadku niszczarek mogą być: - systemy, które będą chronić urządzenie przed włożeniem zbyt dużej ilości dokumentów - odpowiednie wyciszenie urządzenia, co będzie ważne dla tych firm, gdzie sprzęt będzie praktycznie non stop pracował - dobrze przygotowany system informacyjny z diodami kontrolnymi i informacyjnymi - osobne pojemniki na papier i nośniki danych - dobrze przygotowana szczelina podawcza oraz wygodne miejsce do wyjmowania kosza. - pojemność kosza również ma duże znaczenie.

Chodzi o to, by nie było sytuacji, że kosz należy cały czas wyciągać, ponieważ szybko będzie się on zapełniał. Wybierając dla siebie urządzenie należy te różnorakie wskazania brać pod uwagę. Oczywiście znaczenie ma także wygląd sprzętu oraz materiał z jakiego obudowa będzie wykonywana, biorąc również pod uwagę kolorystykę i kształt.

 

 

To może Cię zainteresować