E-papierosy i vaping w miejscu pracy

25 kwietnia 2022

Modele popularnych e-papierosów często się zmieniają. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli. Początkującym użytkownikom trudno jest jednak zorientować się w różnorodności urządzeń. Elektroniczne papierosy to bateria z gwintem 510 charakteryzują się głównie wytwarzaniem pary, a nie dymu, ale często zawierają tę samą nikotynę, co zwykłe papierosy.

E-papierosy mogą być naprawdę używane do rzucania palenia, więc jest to prawdopodobnie ich najważniejsza zaleta. Rynek POD rozwija się bardzo dynamicznie. Łatwość obsługi i powszechne stosowanie słonych płynów nikotynowych przyczyniły się do ich ogromnej popularności. Systemy POD to przede wszystkim urządzenia do zaciągania się papierosem z niewielką ilością pary i wymiennym wkładem.

Głównym zadaniem podsów jest proste nasycenie organizmu nikotyną bez specjalnych wymagań co do ilości pary. Jedną z cech strączków jest także łatwość ich obsługi. Aby pozbyć się nałogu, nadal trzeba będzie podjąć wysiłek, ale jest to o wiele łatwiejsze niż rzucenie palenia w inny sposób.

Nawet jeśli dana osoba nie zamierza całkowicie zrezygnować z palenia, przechodząc na papierosy elektroniczne i używając płynów zawierających nikotynę zamiast tytoniu, szkodzi swojemu organizmowi wielokrotnie mniej niż zwykły palacz papierosów. Dzieje się tak dlatego, że liquidy zawierają koncentrat nikotynowy, oczyszczony z wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń. Natomiast tytoń używany przez producentów do produkcji zwykłych papierosów zawiera wiele szkodliwych zanieczyszczeń, negatywnie wpływających na zdrowie człowieka.

Pracownicy, biuro i e-papierosy

Pracownicy biurowi, którzy wykazują negatywne skłonności do palenia, są postrzegani przez swoich niepalących partnerów jako szczęściarze. Stałe przerwy na palenie, które są kontrolowane przez plan wykonania pracy, pozwalają im pracować mniej i otrzymywać podobne wynagrodzenie. Tak czy inaczej, wraz z pojawieniem się elektronicznych papierosów, obecna sytuacja może ulec znacznej zmianie, ponieważ będzie można palić, a raczej palić, ten elektroniczny gadżet w środowisku pracy.

Jak wykazały szkolenia, zakaz palenia papierosów elektronicznych w miejscu pracy w biały dzień, wprowadzony w wielu krajach, nie jest skuteczny. W szczególności w Anglii e-papierosy można palić w miejscach otwartych, tak jak w środowisku pracy.

W związku z tym pracownik, który chce zapalić, może bezpiecznie "zapalić" papierosa w swoim miejscu pracy, nie wychodząc z niego i nie tracąc dodatkowego czasu. Ponieważ w przeciwieństwie do palenia papieros elektroniczny wydziela urokliwy dym, nie szkodzi ani nie niepokoi współpracowników. Posiadanie elektronicznego papierosa w kieszeni sprawi, że Twoja praca będzie bardziej efektywna.

Bardziej efektywna praca

Elektroniczny papieros jest niewątpliwie niezbędny w kieszeni osób, które często go używają. Obecnie nie trzeba już robić przerwy na papierosa, aby psychika nabrała właściwego kierunku, wystarczy wyjąć zmniejszoną baterię i kontynuować istotną dyskusję. Fascynujące są badania nad skutkami stosowania koncentratów przeprowadzone niedawno przez jedną z amerykańskich organizacji. Badania te wykazały, że w organizacjach, w których rada nadzorcza promuje wapowanie w środowisku pracy, przedstawiciele pracują bardziej efektywnie, są pobudzeni, a wydajność procesu pracy wzrasta. Co więcej, przedstawiciele będą obecnie rzadziej opuszczać miejsce pracy. Spowoduje to jednak wzrost ilości i charakteru wykonywanej pracy.

Istotne jest również to, że stosowanie e-papierosów zmniejsza liczbę alarmów. Jednakowe badania wykazały, że używanie długopisu vape z gwintem 510 w środowisku pracy wpływa na poprawę relacji między osobami palącymi i niepalącymi. Osoby, które palą papierosy w pracy, powinny wytropić argumenty i pokazać współpracownikom, że ten gadżet nie wpływa na siłę innych.

Nastrój pracowników

Używanie elektronicznego papierosa w środowisku pracy wpływa na stan umysłu przedstawicieli firmy, a wesołe i zadowolone życie pracownika wpływa na ogólny dobrobyt i wizerunek organizacji. W Stanach Zjednoczonych wapowanie w środowisku pracy i jego wykorzystanie jest zjawiskiem ciągłym. Nastawienie pracowników do wapowania w biurze jest zazwyczaj duże, zwłaszcza wśród osób niebędących klientami. E-papierosy są akceptowane społecznie. W szczególności, zakładając, że zwyczajowe palenie papierosów jest zabronione w miejscach publicznych ponieważ może to zaszkodzić zarówno palaczowi, jak i osobom z jego otoczenia, "parzenie" elektronicznych papierosów jest całkowicie nieszkodliwe dla otoczenia, dlatego też jest dozwolone w miejscach publicznych.

Prawo i przepisy

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Center for Disease Control and Prevention) jest kilka stanów, które zakazały palenia w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład Kolorado, a także Oregon i Vermont. Na Florydzie i w Portoryko z pewnością odmawia się palenia w zamkniętych pomieszczeniach. W niektórych miastach obowiązuje zakaz palenia w miejscach, gdzie nikotyna jest zabroniona, a więc w zakładach pracy oraz punktach gastronomicznych.

Różne stany wprowadziły przepisy ograniczające używanie papierosów i waporyzatorów w określonych organizacjach. Przedszkola, uniwersytety, organizacje, struktury rządowe, budynki poprawcze i areny są zazwyczaj modelami. Mimo to, przepisy te nie wskazują, czy wapowanie jest dozwolone w zamkniętych środowiskach pracy: wiele miast, jak również zarządów miast, wprowadziło przepisy zabraniające używania waporyzatorów wewnątrz fundacji.

Jak wynika z danych Flawless vape shop, ludzie vapują w różnych celach, w większości jako ułamek lub całkowity zamiennik wyrobów tytoniowych, z prawdziwego powodu, że najlepsze pióro vape z gwintem 510 jest mniej niebezpieczne i daje możliwość vapowania w regionach, w których palenie jest tabu, takich jak miejsca pracy. Święte przyzwolenie, podobnie jak bardziej godne uwagi uznanie dla vapingu, lub sposób, w jaki vaping może być wykonywany "niezauważalnie" w celu uniknięcia wątpliwości, może teraz i znowu wyjaśnić wykorzystanie. Vaping nie jest na ogół wyczuwalny dzięki vaporizerom, które zamiast dymu wytwarzają dym (tak naprawdę spray) i nie wydzielają okropnego smrodu. Gadżety w obudowach wydzielają mniej dymu niż e-papierosy z minionych epok, co ułatwia ich przechowywanie.

Na pracowników dobrze wpływa korzystanie z e-papierosów przez ich współpracowników. Wiele osób zgadza się z tym, że umiejętne wapowanie zwiększa wydajność, nawet wśród osób niepalących. Istnieje kilka powodów, dla których wapowanie w biurze może zwiększać wydajność. Pracownicy, którzy zatrzymują się, by zapalić z najlepszym piórem 510, mogą wspierać swoją własną wydajność, jak również wydajność innych. Wszyscy, którzy palą w miejscu pracy lub w pobliżu stanowisk pracy innych osób, mogą nawiązać niezbędne więzi z otaczającymi ich ludźmi i być szczególnie przyjaźni lub liberalni wobec wszystkich wokół.

Wniosek

Możliwość stworzenia i dołączenia do lokalnej społeczności vaperów (osób, dla których elektroniczne papierosy stały się sposobem spędzania wolnego czasu) pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną grupy. Każda osoba, która obserwuje kolegów z grupy zainteresowań, staje się bardziej radosnym człowiekiem, co od pewnego czasu potwierdzają naukowcy. Znajomość zachowań związanych z paleniem w środowisku pracy jest niezbędna do tworzenia zasad korporacyjnych i zmian prawnych, które przyczyniają się do ochrony środowiska pracy.

To może Cię zainteresować